az érem negyedik oldala.

Tisztelt Látogató! A 20+, korhatárt jelöl; csak saját felelősséggel szabad a belépés. Minden jog elengedve! (köszönet a szolgáltatónak, megint működik e lap )

2014, Húsvét. A Dunatévében a hitük miatt kivégzett, halálig kínzott, üldözött szerzetesekről, a Pálosokról volt műsor. Az üldöztetések közötti kevéske időben kegytárgyakat készítettek, így nagyon egyszerű keresztet is. Az egyiken évszám és rovásírásunkkal az Istenünket elismerő felirat.

 2018. Az egyik írásunk kutatója, három kötetben foglalta össze az ismereteket.

Azt mondja, az MTA raktárában ezres nagyságrendben vannak rovásírásos emlékeink, kódexek...

 

Rovásírásunk

 

Mostanság latin betűkkel írunk, amit egykoron a latinok leginkább az etruszkoktól tanultak. Az etruszkok népünkből váltak ki, hazánkból, a Kárpát-medencéből költöztek a ma olaszországi területre, jóval a latinok előtt. Így tulajdonképpen a magyar írás egy változata a mai latin (ráadásként a nyomtatott mai latin betűk formáját a középkorban éppen egy magyar nyomdász tervezete.)

Az eredeti magyar betűket manapság rovásírásnak nevezik - az egykoron leggyakoribb betűvetés gyakorlata miatt, azonban a <magyarírás, másként; rovás>tól eltérő bármiféle megnevezése az egységet gyengíti. Ma magyarnak nevezzük magunkat, ezért talán magyarírásnak illenék nevezni, hiszen a székely anyanyelve is magyar.

 

Írásunk is bizonyítja népünk ősiségét. Távoli múltba vezet, nehezen találni az előzményét, persze sok tanulmány próbálja meggyőzően bizonyítani "evolúciós" eredetét, de mégis; mintha készen 'kaptuk' volna.

 

Tökéletes írás a miénk, a leggazdagabb hangzókészlettel. Bár oly korban mikor az igen, -igen volt, nem jelölték a magánhangzókat, nyílván az egyértelműség miatt, másrészt egykoron őseink írásban (sem?) nem fecsegtek, továbbá az írásunk módja, a fába rovás nehézkessége miatt is célszerű volt rövidíteni, elég sajátos módon összevonni hangzóinkat, megteremtve ezzel a gyorsírás alapjait.

 

A betűk forgatva, tükrözve is megtartják értelmüket, az olvasás irányát az alakjuk határozza meg.

 

A magyar betűket, a magyar számokat nem tanítják az iskoláinkban, viszont a korunk pl számítógépes lehetőségével mindenki számára a megismerés,

- vagy pl szülői értekezleteken, a tanrendbe vonásának kérése -

lehetőség.

 

 

2014-ben az ELTÉ-n tudományos igényű előadás sorozat volt. Nekem Szentgyörgyi Rudolf 03. 12-i videójához volt szerencsém, ami az ősi írásunk kutatástörténetéről szólt, felsorolva az írásunk igen gazdag irodalmát - szerzőit, pár szóval jellemezve. "Érdekes" módon egyes szerzőknél elmondta az előadó, hogy  az idézett " véleménye szerint" -  míg máskor tényként közölt dolgokat. Például, hogy a betű szavunk az ótürk eredetű. Igy írásunk is. Az nem zavarja Rudolfot, hogy a türk megjelölés egy minden alapot nélkülöző, mint a fin-ugor meghatározás. A "bíborban született" nevez népcsoportot türknek, nagy kérdés mit tudott és mire gondolt. Ezt alapnak használva;  áltudományosságnak mondanám.

Azonban, ha kedves tudományos munkatársunk venné a fáradságot, és a magyar forrásokat tanulmányozná, kiderülne, hogy leginkább magyar eredetű szó a betű. Amiként a hunokkal nem esetleges rokonságra talál bizonyítékot, hanem azonosságra. Velünk.Hiszen minden forrás, baráti és ellenséges, meg a magyar krónikák is azonoságról beszélnek, Atillát magyar királynak, mondom nem hun, hanem magyar királynak nevezik.

 

 

A következő ELTE előadás amit megtaláltam; Róna Tas András - A székely rovásírás írástörténeti háttere, 04.30-án. Az első órában említés szinten hallani írásunkról, a második végén már azt próbálta bizonygatni

(mintha a halikrából származtatnám a tyúktojást, ezért bizonyításnak nem merném nevezni)

hogy melyik betűt honnan vettünk át, amelyek egyik abc betűire sem hasonlítottak, az ótürk átvétel lett.

Az egész előadás kisiskolás szintű volt (a kivetités is) András az idegen szavak erőteljes használatával emelte(?) tudományos(?) szintre mondanivalóját.

Azonban "egy" "hibát" vétet: A végén folyamatosnak mutatta be írásunkat, bár csak 13. századtól napjainkig.

Nem tartotta említésre méltónak a <somogyi rovástáblánkat>

vagy az ókínai, az óegyiptomi, esetleg az etruszk, egyébként igen gazdag írott emlékekel az összehasonlítást,

de a sumér ékírás gondolata sem merült fel, bár neki tudni illenék, hogy a francia tudományos akadémia felkérte a magyarországi akadémiát (mta), hogy vizsgálja a sumér nyelvet a magyar nyelv segítségével, hiszen közel áll a kettő egymáshoz. Mire az mta válasza; "mi finugorok vagyunk, ezért érdektelen a felkérés." (Bár nem azt kérdezték, hogy kik vagyunk. Ugye.)

 

 

Az Eötvös Lóránd Tudományegyetem (ELTE) sorozatban Hosszú Gábor, 05. hó 07-i és a 21-i előadását néztem meg. (YouTube-on)

Tiszteletem az előadónak, őt már a net hőskorából ismerem - megszeretette velünk, egyszerű emberekkel hazánkat, örökségünket, múltunkat. Köszönet érte.

Azonban, bár (most is) megtisztelte a hallgatókat, hogy a tudományos kifejezéseket elmagyarázta magyarul, mégis nehéz volt követni több ezer év népeinek történetét 2-3 órába sürítve. Belemerült a részletekbe, én el is vesztem benne.

Ő is megtalálta a különböző nyelvemlékek betüi között a mi betüinket.

Csakhogy' amennyiben a 12.-13. században alakult volna ki írásunk, elég érdekes őseink lehettek, hogy ismerték pl. az ótürk írást és abból átvettek egy pár betűt. Másik ábc-ből megint egypárat és így tovább... Miért is nem vettek át egy egészet, mint a ma is használt latint? (Tudható, hogy a latint éppen mi műveltük legmagasabb szinten, de a görög sem volt szokatlan. Az nem lehet, hogy igazából a Habsburg diktatúra cserélte le az állami írást az egyházvezetők idegenre cserélésével? (Azt azért illik tudni, a magyar királyaink több nyelven beszéltek. Az előadó képtelennek tartja, hogy egyszrű juhászok tudtak volna írni. "Hiszen nem volt az írásra szükségük." - mondta. Én meg tudom, hogy pásztoraink (is) legalább heted íziglen ismerték szüleiket... meg a csillagokat...meg az ember és az állat orvoslást...az időjárást... közben elkészítették ruháik, fegyvereik egy részét, zeneszerszámaikat is, és eljátszották rajta gyönyörű dalainkat...ismerték igaz történelmünket... persze fára rótták írásaikat, ha üzentek haza, vagy adás-vétel, vagy megbízás történt. A megállapodást tartalmazó rováspálcát - zseniális gyakorlat - kettéhasították, így a csalás lehetőségét teljesen kizárták))

Az előadó csak az értelmesen olvasható viszonylag hosszabb rovásokkal foglalkozott.

Érdekes, az etruszk írások sokaságára nem tért ki, viszont azt elmondta, hogy a latin alapja; az etruszk. De azt nem mondta, hogy ez a népcsoport a mai hazánk területéről származtatja magát, ősidők óta, továbbá minket tartanak rokonnak. Tehát kiindulásnak a legmegfelelőbb.

Atilla királyunk kortárs papjai leírták; a hunoknak (másképpen magyaroknak) saját nyelvükön írott imakönyveik vannak... Talán ez a tény is érdemelt volna egy szót.

 

 

A sorozat következő előadása amit megnéztem, Zellinger Erzsébet, 03. 05-én volt.

A hölgy már az un. honfoglalás előtti időkből való népunkről szóló emlékeket is megnevezett, mi több a forrás szerint királyságunk volt.

Elmondta, hogy a székelyek tulajdonképpen magyarok. Mindazon által Álmos fejedelmünkkel érkezett népünkbe kevert a fin-ugorokat, elmagyarosodott törököket - elmondta, az egyik un. honfoglalás kori leletünk egy (kb mondatnyi) rovásírás, ami törökül íródott, (tehát...?) - kazárokat (tehát? a sorok között olvassak?)

Az az érzésem; inkább azon fáradoznak, tudományos köntösben (az idegen szavak - fogalmak takarásában, viszont Édes Anyanyelvünk is a mienk, azt is védeni kéne) azt bizonygatják ami gyengíti örökségünket.

Nagyon jó igazolása ennek a Duna tv-ben (közben megtaláltam, elég régi a felvétel, ezért pontosítok, tehát) 2007. okt. 20. "Agora" című műsorban, ahol Dr Varga Tibor és a Magyar Tudományos Akadémia képviseletében Zsoldos Attila, egy egyébként rendkívül tehetséges történész vitája, ahol a Varga úr idézett elég sok forrást népünk mellett, az akadémia történésze ellenünkre akart, de szinte semmit sem tudott, sőt normálisan cáfolni sem tudta a jót, illetve saját véleményét igazolni sem. Végtére a tv leadás 38. percben ezt mondta nagyon komolyan: "A negatívomukat nem lehet bizonyítani." Akkor miért mondja, akkor ugye itt csupán tényként használt feltételezés a rossz...

(+ egy érdekesség Zsoldos úrtól a 28. perc körül: " A HUN nemzetközi megnevezésünknek semmi köze a hunokhoz. Ezt nem lehet vitatni! Ezt a nyelvészek az onugorból vezették le. Szerinte tény.) Tehát a nyelvészek varázslók. Mint a Muravidéki Magyar Rádió, sajnálatosan elhangzott műsorában (nem emlékszem, pár éve már, amikor az etruszk rokonság tudata fellángolt) szintén egy nyelvész elmondta; "mindhiába van egy etruszk balta rajza alá vésve az a szó, hogy balta, mert a magyar balta szó a fin kivi-ből származik." - mondta derüsen.)

(Ezek hülyének néznek több millió embert. Miként mikor elmennek az MTA küldöttei pl. Indiába, ahol lelkesen fogadják a magyarokat, mondván nekünk rengeteg írott dokumentumunk Önökről, abból az időből, mikor még hunoknak, szkítának nevezték a magyarokat. Erre a mi tudósaink hevesen tiltakoznak, hogy mi fin-ugorok vagyunk... Még csak nem is vizsgálják, lehetőségként sem... Alapból tagadják)

 2016-ra a magyarországi (nem tévesztendő a magyarral) tudományos hatalom, a genetika fejletségének hatása miatt, kihátrált a finugor rokonságból, már "csak" nyelvi rokonok vagyunk.

(Annyira, mint minden más néppel)

 

Írásunk pusztítójának egy könnyen bizonyítható hamisítvány miatt - " én Első István... ... kelt; Vatikán..." egy király nem nevezi magát elsőnek hiszen nem tudhatja lesz-e második  és  a Vatikán akkor még nem létezett - Szent István királyunkat vádolják,

holott a Magyar Tudományos Egyletre hatalmat bíró Habsburgok ráültették egy Hundorfer nevezetüt, aki ott megtanult magyarul, mi több magyarosította nevét hunfalvira, aztán szépen begyüjtötte a rovásírásis emlékeinket, gondolom a megőrzés és tudományos szintre való emelésének igéretével, aztán megsemmisítette az összest...

 

Ami megmaradt rovás emlékeink leggyakrabban éppen keresztény templomokban látható.

 

Miért kell nekünk mindent átvenni valakiktől? Azok, akiktől átvettük, kitől vették át? Mégis, hol a vége? Az teljesen kizárt, hogy - lévén egykoron népünk hatalmas. Meghatározó az 1500-as évekig. Esetleg mégis megalkottunk egy ábc-t? Egyebek között.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 33
Tegnapi: 4
Heti: 47
Havi: 40
Össz.: 91 644

Látogatottság növelés
Oldal: Rovásírás
az érem negyedik oldala. - © 2008 - 2025 - huszplusz.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »